Wiązanki na cmentarz – Wrocław i okolice

Pogrzeb jest bardzo smutną oraz trudną do przeżycia uroczystością. Podczas pogrzebu żegnamy osobą, z którą byliśmy bardzo blisko, którą znaliśmy czy też była ona częścią naszego codziennego życia. Uczucie straty po zmarłej osobie możemy wyrazić poprzez wiązanki pogrzebowe wykonane z różnego rodzaju kwiatów. Ważny jest dobór odpowiednich kwiatów, które będą pasowały podczas tej uroczystości oraz które będą odporne i będą służyły jako ozdoba przez dłuższy czas na cmentarzu. Przy wyborze wiązanki na cmentarz warto również zastanowić się nad kwiatami jaki lubiła zmarła osoba – wieniec będzie bowiem naszym ostatnim prezentem dla zmarłego.

Wiązanki pogrzebowe od dawna stanowią symbol ostatniego pożegnania, który towarzyszy nam w ceremoniach pogrzebowych. W teorii wiązanki na cmentarz lub kondolencyjna może zostać ułożona z dowolnych kwiatów. W praktyce na tę smutną okoliczność najczęściej wybiera się róże, anturium, gerbery, goździki i kalie w stonowanych barwach. Ze względów praktycznych odradza się również układanie wiązanek z kwiatów szczególnie delikatnych, takich jak na przykład ostróżka. Na tę okazję mogą się natomiast sprawdzić kwiaty nieco bardziej egzotyczne oraz róże.

Zależnie od oczekiwań oraz preferencji klienta przygotowana przez naszych florystów wiązanka pogrzebowa może:

  • zostać ułożona na igliwiu, liściach ozdobnych lub florecie,
  • mieć kształt owalny, być uformowana w łezkę lub przybrać kształt serca,
  • zostać przybrana uniwersalną wstążką z żałobnym deseniem lub szarfą z napisem.

Wiązanki pogrzebowe we Wrocławiu

Naszą specjalnością są wiązanki na cmentarz z żywych kwiatów. Istnieje również możliwość zamówienia wiązanki pogrzebowej z kwiatami suszonymi lub sztucznymi.

Dokładamy wszelkich starań, aby każda wiązanka pogrzebowa opuszczająca naszą kwiaciarnię prezentowała się adekwatnie do okoliczności i stanowiła jak najlepszy wyraz pamięci o zmarłym.

Po wiązanki pogrzebowe zapraszamy klientów nie tylko z terenu Wrocławia i okolic, a także gości, którzy na tę smutną okoliczność przyjeżdżają z całej Polski. W celu ułatwienia sposobności skorzystania z naszej oferty, przygotowaliśmy dodatkową możliwość zamówienia wiązanki na cmentarz – mailowo oraz telefonicznie. Sposób ten zdecydowanie ułatwi zamówienie odpowiedniego bukietu na cmentarz nie tylko przyjezdnym gościom, ale również mieszkańcom Wrocławia oraz okolic. Zamówienie wiązanki na miejscu pozwala uniknąć problemów z transportem i zapewnia jej świeży oraz elegancki wygląd podczas ceremonii. Jest również możliwy dowóz kwiatów na miejsce pochówku czy cmentarz.