Wiązanka pogrzebowa od dawna stanowi symbol ostatniego pożegnania, który towarzyszy nam w ceremoniach pogrzebowych. W teorii wiązanka pogrzebowa lub kondolencyjna może zostać ułożona z dowolnych kwiatów. W praktyce na tę smutną okoliczność najczęściej wybiera się kalie, gerbery i goździki w stonowanych barwach. Ze względów praktycznych odradza się również układanie wiązanek z kwiatów szczególnie delikatnych, takich jak na przykład frezje. Na tę okazję mogą się natomiast sprawdzić kwiaty nieco bardziej egzotyczne oraz róże.

Zależnie od oczekiwań oraz preferencji klienta przygotowana przez naszych florystów wiązanka pogrzebowa może:

  • zostać ułożona na igliwiu, liściach ozdobnych lub florecie,
  • mieć kształt owalny, być uformowana w łezkę lub przybrać kształt serca,
  • zostać przybrana uniwersalną wstążką z żałobnym deseniem lub szarfą z napisem.

Naszą specjalnością są wiązanki z żywych kwiatów. Istnieje również możliwość zamówienia wiązanki pogrzebowej z kwiatami suszonymi lub sztucznymi.

Dokładamy wszelkich starań, aby każda wiązanka pogrzebowa opuszczająca naszą kwiaciarnię prezentowała się adekwatnie do okoliczności i stanowiła jak najlepszy wyraz pamięci o zmarłym.

Po wiązanki pogrzebowe do naszej kwiaciarni zapraszamy klientów z miasta Wrocław i okolicy, a także gości, którzy na tę smutną okoliczność przyjeżdżają do Wrocławia z całej Polski – wychodząc naprzeciw ich potrzebom zamówienia na wiązanki przyjmujemy telefonicznie oraz mailowo.  Zamówienie wiązanki na miejscu pozwala uniknąć problemów z transportem i zapewnia jej świeży oraz elegancki wygląd podczas ceremonii.