W odróżnieniu od swojego kuzyna, świerka pospolitego, świerk srebrny charakteryzuje się wyjątkowym kolorem igieł. Ich zieleń jest stonowana, wpada w lekki błękit połączony z szarością, który przypomina srebro. Ten rodzaj iglaka doskonale sprawdza się w roli zimowych stroików przywodząc na myśl delikatnie oprószone śniegiem gałązki.

Świerk srebrny cięty charakteryzuje się wytrzymałością – gałązki nie więdną nawet bez długotrwałego dostępu do wody, co sprawia że chętnie wykorzystuje się je na przykład do stworzenia wieńców pogrzebowych. Również i dekoracje Sali utrzymane w naturalistycznym tonie dobrze się prezentują w otoczeniu delikatnego świerka.

Świerk srebrny cięty – uniwersalny dodatek

Wyjątkowy kolor igieł, a także wyjątkowo długi okres więdnięcia sprawia, że świerk srebrny cięty idealnie podkreśli różnego rodzaju aranżacje. Nasi floryści chętnie sięgają po niego do tworzenia świątecznych aranżacji – czerwień, granat, ale także biel poszczególnych świątecznych ozdób sprawia, że klasyczne świąteczne stroiki są pełne klasy oraz naturalnego aromatu, który podkreśli ten wyjątkowy czas.

Świerk srebrny w donicy – nowa aranżacja klasycznego drzewka

Aby podkreślić świąteczną atmosferę, we wnętrzach domów zawsze jest miejsce na idealne drzewko świąteczne! Coraz częściej stawiamy nie tylko na oryginalność, ale też i trwałość – dodatkowym atutem jest piękno, a to wszystko razem prezentuje świerk srebrny w donicy!

To wyjątkowe, świąteczne drzewko doskonale prezentuje się w każdym rodzaju wnętrz – rustykalnym, minimalistycznym, jak i nowoczesnym. Ostatecznego charakteru nadają bowiem ozdoby oraz światełka, które podkręcają świąteczny klimat.

Czy warto wprowadzić do swoich wnętrz świerk srebrny? Zdecydowanie jest to drzewko, które zachwyci nie tylko trwałością i aromatem, ale przede wszystkim niepowtarzalnym pięknem, które skomponuje się z każdym rodzajem wnętrz, a nasi floryści pomogą w dobraniu właściwych dodatków, tak aby dekoracja spełniła wszystkie oczekiwania.