Świerk pospolity jest stosunkowo popularnym drzewem w Polsce – doskonale sprawdza się w roli zielonego dodatku do stroików, roztacza niesamowity aromat podczas świąt, chętnie jest także wybierany na drzewko świąteczne. Jako zielony dodatek wykorzystuje się go również do wiązanek pogrzebowych nadając im objętości oraz elegancji.

Zaletą świerka pospolitego ciętego jest także jego wyjątkowa trwałość – to drzewo, które długo wytrzymuje bez dostępu do wody zachowując intensywny zielony kolor oraz drobne igły, które nie obsypują się tak, jak w przypadku innych drzew iglastych.

Świerk pospolity cięty – baza stroikowa

Wyjątkowa wytrzymałość na brak wody w przypadku świerka pospolitego ciętego sprawia, że często wykorzystuje się go do przygotowywania „żywych” stroików:

  • na święta;
  • do ozdabiania kościołów i ogrodów;
  • z okazji pogrzebów.
W naszej kwiaciarni intensywny zielony kolor łączymy z kwietną paletą barw – świerk pospolity cięty doskonale współgra bowiem tak z czerwienią, jak i z różem czy różnymi odcieniami żółci. W zależności od okazji w świerkowe wieńce wplatamy także ozdoby, które mogą wprowadzić do wnętrz świąteczną atmosferę, jak i podkreślić powagę sytuacji.

Świerk pospolity w donicy – świąteczne drzewko, które zachwyca!

Świerk pospolity w donicy ozdobiony światełkami oraz bombkami to idealne dopełnienie świąt Bożego Narodzenia. Bez tej wyjątkowej ozdoby trudno wyobrazić sobie prawdziwą magię świąt, a także świętego Mikołaja.

Ozdoby świąteczne na świerku pospolitym w donicy doskonale współgrają z jego intensywną zielenią – szczególnie w otoczeniu delikatnych światełek. Niewątpliwą zaletą świerka pospolitego w donicy jest również łatwość w utrzymaniu go w dobrym stanie przez cały okres świąteczny – wystarczy wsadzić go do odpowiedniej donicy i od czasu do czasu podlewać, co zdecydowanie pozwoli na utrzymanie jego igieł w dobrym stanie.

Świerk pospolity to doskonała baza do tworzenia różnego rodzaju atrakcyjnych dodatków – sprawdzi się tak i w roli świątecznego drzewka, jak i element stroików czy wieńców. Choć za jego główną zaletę uznaje się intensywny zielony kolor oraz wytrzymałość, warto wspomnieć również o jego aromacie, który koi zmysły. Nasi floryści pomogą w doborze właściwych dodatków, aby podkreślić charakter uroczystości, wplatając w świerkowe gałązki nie tylko kwiaty i ozdoby, ale również swoje serce.