Wieniec pogrzebowy może pełnić dwojaką funkcję. Ustawiony na drewnianym stelażu pełni funkcję dekoracyjną kościoła lub kaplicy, w której odbywa się uroczystość żałobna, a jednocześnie stanowi wyraz pamięci o zmarłym. Z formy symbolicznego ostatniego pożegnania, jaką jest wieniec pogrzebowy najczęściej korzysta najbliższa rodzina, a także różnego rodzaju grupy i organizacje, do których przynależał zmarły.

Kwiaciarnia Nerina oferuje piękne i eleganckie wieńce pogrzebowe wykonane zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta. Staramy się, aby każda z przygotowanych przez nas kompozycji była niepowtarzalna i wyjątkowa. Każdy wieniec pogrzebowy może być indywidualnie dopasowany do Państwa oczekiwań. W ofercie posiadamy:

  • wieńce w tradycyjnym kształcie łezki,
  • wieńce w formie serca,
  • wieńce warszawskie, które charakteryzuje bardzo duży rozmiar.

Każdy wieniec pogrzebowy przygotowany przez naszą kwiaciarnię jest również udekorowany szarfą z napisem. Napisy wykonujemy ręcznie przy użyciu wodoodpornych flamastrów. Treść napisu jest zgodna z zamówieniem klienta. Pożegnanie bliskiej osoby jest bardzo trudne, dlatego nasi pracownicy mogą zaproponować Państwu najczęściej wybierane napisy.

Kwiaciarnia Nerina każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby przygotowywane wieńce pogrzebowe stanowiły jak najlepszy symbol pożegnania a także smutku oraz szacunku dla Zmarłego. Wieniec pogrzebowy możemy wykonać z dowolnych kwiatów – żywych lub sztucznych – wybranych przez klienta. Najczęściej wieńce układamy z kwiatów ciętych:

  • róż,
  • anturium,
  • goździków,
  • gerber,
  • chryzantem.

W kompozycjach przeważają kolory stonowane: biel, krem, czerwień, fiolet, pomarańcz, żółty, które często wzbogacane są zielonymi elementami podłoża, wykonanymi z gałązek iglastych.

Ze względów praktycznych odradzamy klientom wieńce na cmentarz z delikatniejszych odmian kwiatów. Zależy nam bowiem na jak najdłuższej trwałości wykonanych kompozycji. Im mocniejsze kwiaty wybiorą Państwo do danej kompozycji, tym dłużej będą służyły i będą bardziej odporne.

Na życzenie Klienta istnieje możliwość dowozu wieńca lub wiązanki pogrzebowej do kościoła lub na cmentarz. Zlecenia dowozu realizujemy na terenie całego miasta Wrocław i gminy Kobierzyce. Zamówienia na wieńce pogrzebowe i kondolencyjne przyjmujemy bezpośrednio w kwiaciarni, a także telefonicznie i mailowo.

Jeżeli interesuje Państwa zamówienie wieńca pogrzebowego – zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy pomogą Państwu w wyborze i przygotują go według indywidualnych wytycznych. Gwarantujemy profesjonalną, miłą obsługę oraz korzystne ceny.